ثبت نام کلاس های کلاسینو

02144511053

تاثیر نمره منفی در کنکور 1402

تاثیر نمره منفی در کنکور 1402

در کنکور سراسری، در صورتی که داوطلب پاسخ صحیح تست را انتخاب نکند و تستی را غلط بزند، نمره منفی دارد. بسیاری از داوطلبان از نحوه محاسبه نمره منفی در کنکور اطلاعات چندانی ندارند، در این نوشته به توضیح صفر تا صد تاثیر نمره منفی در کنکور 1402 می پردازیم، با ما همراه باشید.

کنکور ۱۴۰۲

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۴۰۲ برای دروس اختصاصی دو بار در سال برگزار خواهند شد و نتایج امتحانی از لحاظ سوابق تحصیلی و دروس اختصاصی کنکور ۱۴۰۲ به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

در کنکور ۱۴۰۲ دروس تخصصی گروه های آزمایشی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در سوابق تحصیلی دروس عمومی مورد ارزیابی قرار می گیرند و دروس عمومی از کنکور حذف شد.

تاثیر سوابق تحصیلی ۶۰ درصدی تنها به دروس عمومی اختصاص داشته و تاثیر دروس اختصاصی از ۳۰ درصد به ۴۰ درصد در کنکور ۱۴۰۲ تغییر می یابد.

با توجه به تغییراتی که در کنکور ۱۴۰۲ ایجاد شد، داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ برای کسب تراز بالا در کنکور، باید در جلسه آزمون حتما به تاثیر نمرات منفی در کنکور و درصد هر تست هر درس در کنکور توجه داشته باشند.

تاثیر نمره منفی در کنکور ۱۴۰۲

نمره منفی در کنکور یعنی تاثیر پاسخ های نادرست روی تراز داوطلب که نمره منفی یکی از مهم ترین عوامل افت تراز در داوطلبان کنکوری است.

تاثیر نمره منفی در کنکور شامل یک قاعده کلی می شود :
هر پاسخ صحیح یک نمره و به هر پاسخ غلط یک سوم نمره منفی تعلق می گیرد و اگر سوالی بدون پاسخ باشد نمره مثبت یا منفی ندارد.
به بیان ساده تر هر ۳ پاسخ غلط ۱ پاسخ صحیح را از بین می برد.

راهکار هایی برای کاهش نمره منفی در کنکور

داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی

یکی از مهم ترین ارکان افزایش تراز و موفقیت در آزمون های آزمایشی داشتن برنامه ریزی دقیق و اصولی است. برنامه ریزی اصولی و منظم این امکان را به شما می دهد که بدانید هر روز چه دروس و مباحثی را مطالعه کنید، چه تعداد تست بزنید و چه زمانی را به استراحت اختصاص دهید.

زدن تست های زماندار و آزمایشی

با زدن تست های زماندار و تست های آزمون های آزمایشی و کنکور سال های اخیر علاوه بر آشنایی با سبک های مختلف سوالات، تسلط بر تست زنی خود را افزایش می دهید. با افزایش تسلط بر تست زنی و شناخت انواع تست ها، می توانید درصد خطا در تست زنی را کاهش داده و از نمره منفی در کنکور جلوگیری کنید.

یادگیری تکنیک های تست زنی مختلف

برای کاهش خطا در تست زنی می توانید تکنیک های تست زنی مختلف را یاد گرفته تا بتوانید انواع تست های کنکور را با تسلط کامل پاسخ دهند.

شرکت در آزمون های آزمایشی

با شرکت در آزمون های آزمایشی، علاوه بر آشنایی با محیط و شرایط جوی آزمون، با انوع تست ها و شیوه های طراحی سوالات آشنا می شوید.

همچنین با شرکت در آزمون های آزمایشی می توانید از نقاط ضعف و قوت خود آگاه شده و در مدت زمان باقی مانده برای رفع آن اقدام کنید و احتمال زدن تست غلط را کاهش دهید.

شرکت در کلاس های جمع بندی

با شرکت در کلاس های جمع بندی مطالب خوانده شده مجدد برای داوطلب مرور می شود و احتمال خطا و انتخاب پاسخ غلط کاهش می یابد.

معمولا کلاس های جمع بندی به دو شیوه آنلاین و حضوری برگزار می شود.

کلاس های حضوری جمع بندی کنکور علاوه بر زمان بر بودن (داوطلب وقت زیادی را بابت رفت و آمد به کلاس صرف می کند)، انرژی زیادی از فرد می گیرد و پس از بازگشت معمولا انرژی کافی حتی برای مرور مطالب کلاس را ندارد.

همچنین کلاس های جمع بندی با تعداد دانش آموزان بسیار زیاد و سطح علمی متفاوت برگزار می شود و یادگیری دانش آموزی که در کلاس جلو ننشته باشد با فردی که نزدیک تر است کاملا تفاوت دارد.

کلاس های آلاین جمع بندی کنکور بهترین گزینه برای کاهش نمره منفی در کنکور محسوب می شود. چرا که داوطلب در کمترین زمان ممکن و بدون نیاز به رفت و آمد و صرف وقت و انرژی در کلاس های جمع بندی حاضر شده و مطالب در ذهن فرد تثبیت می شود و زمان کافی برای تست زنی و مرور مطالب آموزش داده شده در کلاس آنلاین را دارد.

برای اطلاع از جزئیات دوره ها و تخفیف های کلاسینو از طریق لینک ثبت نام انتهای صفحه اقدام نمائید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب